
Regeneracja głowic
Pełna regeneracja głowicy polega przede wszystkim na sprawdzeniu szczelności płaszcza wodnego głowicy, jeżeli głowica jest nieszczelna a defekt jest do usunięcia dokonujemy tego metoda spawania. W przypadku szczelnych głowic wykonujemy cała resztę niezbędną do prawidłowej pracy tego elementu.
Informacje
W przypadku przegrzania silnika lub wypalenia się gniazd zaworowych, dochodzi do uszkodzenia głowicy. Wówczas należy przystąpić do jej regeneracji lub wymiany.
- Frezowanie lub wymiana gniazd zaworowych
- szlif lub wymiana zaworów
- wymiana prowadnic zaworowych
- wymiana komór wirowych popychaczy
- wałków rozrządu pursues

Najważniejsze fakty
Odebrana od nas głowica po pełnej regeneracji jest umyta, gotowa do założenia.
najważniejszy element
Głowica jest jednym z najważniejszych elementów silnika
jak działa
to w niej porusza się wałek rozrządu, przez nią przepływa płyn chłodzący i olej.
rodzaje głowic
Może być ona wykonana z żeliwa lub stopu lekkiego aluminium.
jak jest zbudowana
Składa się z kanałów olejowych i chłodniczych, a także czujników odpowiedzialnych za ciśnienie oleju oraz temperaturę płyny chłodniczego w układzie.
Więcej informacji
-
Oznaki awarii
Oznak awarii jest kilka. Jedną z najczęstszych jest hałas dobiegający spod maski. Spowodowany jest on zalewaniem płynem chłodniczym świec. Jednakże ten objaw zostaje bardzo często zlekceważony przez użytkowników.
-
inne obawy
Wśród kolejnych objawów można zauważyć maź o konsystencji majonezu pod korkiem wlewu oleju, ślady oleju w płynie chłodniczym, ubytek płynu chłodniczego oraz biały dym wydobywający się z rury wydechowej.
-
Najczęstsza awaria
Najczęstszą awarią jest uszkodzenie uszczelki pod głowicą. Jej zadanie polega na uszczelnianiu jednostki i zapewnianiu odpowiedniego ciśnienia wewnątrz komory silnika. Trudne warunki pracy sprawiają, że dość często dochodzi do jej wypalenia. Jednym ze skutków awarii uszczelki, będzie fakt, że auto z kilometra na kilometr będzie traciło moc.